02.10.2014 r. - Skawińskie Nikifory

phoca thumb l 7

W dzień Aniołów Stróżów w skawińskim Pałacyku Sokół odbył się niezwykły wernisaż prac naszych artystów: Alicji Czuby, Marty Bednarczyk, Ani Kowal, Jadzi Piwowarczyk, Zbyszka Boronia, Halinki Ciężadlik, Marysi Grucy, Grzegorza Dutki, Marka Kloca i Basi Stokłosy.

Artyści zaczarowani, których dotychczasowe życie, codzienność i możliwości nie wskazywały na to, by pewnego dnia pokazać światu swój talent malarski! Stało się to dzięki temu, że ktoś się nad nimi pochylił, zaopiekował, stworzył miejsce dające możliwości rozwoju. Czy to może ich anioł stróż?....

Licznie zgromadzeniu goście, rodzice i przyjaciele ze wzruszeniem wysłuchali tej opowieści. Opowieści o zaczarowanych artystach, wielkich sercach, które im w codzienności towarzyszą i nadziei, którą ukrył Norwid w słowach:,, Piękno po to jest, by zachwycało do pracy. Praca, by się zmartwychwstało!”.

Wystawę przygotował CKiS w Skawinie pod kierownictwem Małgorzaty Tomali i Karoliny Kozaneckiej. Całemu Zespołowi dziękujemy! Prace uczestników przygotowała pani Monika Wasiłowska-Zabiciel. Oprawę muzyczną uświetnił koncert Weroniki Szczepaniak ( fortepian)i Agnieszki Szczepaniak ( skrzypce). Stronę techniczną oraz prezentację mulimedialną przygotowała Joanna Sułkowska. Zapleczem kulinarnym oraz dekoracją i gośćmi zajmowały się panie: Anna Leśniak, Anna Bober i Aneta Bartoch. Prowadzenie: Stanisława Szczepaniak.

Wystawę można obejrzeć do końca października tego roku w Pałacyku Sokół w Parku Miejskim. Zapraszamy!